Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dhoqzvnm/domains/estivita.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dhoqzvnm/domains/estivita.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dhoqzvnm/domains/estivita.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3684
FAQ – Estivita
Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w każdym żywym organizmie. Jest jedną z najbardziej higroskopijnych cząsteczek, występujących w naturze – ma zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej własną masę. Wchodzi w skład tkanki łącznej chrzęstnej, znajduje się w ścianach naczyń krwionośnych, a także w płynach ustrojowych i gałce ocznej. Ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza gojenie się ran. Chroni komórki przed działaniem wolnych rodników.

Ogromną rolę pełni w skórze będąc składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i mając wpływ na jej odpowiednie nawodnienie i elastyczność.

Systematyczna utrata kwasu hialuronowego, która następuje wraz z wiekiem, powoduje degenerację włókien kolagenu i elastyny, a to z kolei sprawia, że skóra traci sprężystość, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki. Bezpośrednie podanie kwasu hialuronowego na drodze iniekcji pozwala spowolnić te procesy, zredukować linie mimiczne, zmarszczki, poprawić gęstość i nawodnienie skóry oraz pobudzić ją do regeneracji.

Cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają szybkiej degradacji. Okres półtrwania w skórze to około 24 godziny gdy jego stężenie wynosi 10mg/ml. W związku z tym poddaje się je procesowi sieciowania, inaczej stabilizacji. Pozwala to zyskać większą lepkość i sztywność łańcuchów kwasu hialuronowego oraz większą odporność na rozpuszczanie, przez co rozpad cząsteczek następuje znacznie wolniej, tj. przez około 8-18 miesięcy.

Nieusieciowaną postać kwasu hialuronowego stosuje się w okulistyce, ortopedii, zabiegach mezoterapii igłowej, a postać usieciowaną, pozwalającą na utrzymanie długotrwałego efektu, w wypełnianiu zmarszczek.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Kwas hialuronowy to jedna z najczęściej stosowanych substancji w zabiegach estetycznych ze względu na łatwość aplikacji, skuteczność, natychmiastowe efekty, lecz nade wszystko z uwagi na bezpieczeństwo.

Jednak by cieszyć się pięknym, zdrowym i naturalnym efektem przez długi czas, decyzji o zabiegu nie należy podejmować pochopnie. Należy porozmawiać ze specjalistą o oczekiwanych efektach, o wskazaniach do zabiegu, o przeciwwskazaniach, o mogących się pojawić działaniach niepożądanych, a podczas przeprowadzanego wywiadu kwalifikacyjnego należy podać wszystkie dostępne informacje. Zostaną one zapisane w karcie pacjenta, na ich podstawie specjalista podejmie decyzję o zabiegu.

Na kilka dni przed planowanym zabiegiem wskazane jest wcieranie maści z witaminą K, która uszczelnia naczynia krwionośne przez co minimalizuje krwawienie wewnętrzne podczas zabiegu. Należy również odstawić przyjmowanie leków na bazie kwasu acetylosalicylowego rozrzedzających krew.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania bezwzględne:

– okres ciąży i karmienia piersią,
– choroby tkanki łącznej (kolagenozy): m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń
rumieniowaty układowy i układowe zapalenie naczyń,
– wirusowe, bakteryjne lub grzybicze infekcje skóry,
– reakcje nadwrażliwości po poprzednim zastosowaniu wypełniaczy, – choroby psychiczne,
– obecność trwałego wypełniacza w miejscu planowanej iniekcji,
– alergie na rozmaite alergeny, przebyta reakcja anafilaktyczna.

Przeciwwskazania względne:

– choroby autoimmunologiczne,
– choroby skóry – łuszczyca, liszaje, bielactwo, – cukrzyca,
– skłonność do tworzenia blizn przerostowych, – skłonność do nawracających infekcji,
– nierealne oczekiwania pacjenta.

Przeciwwskazania czasowe:

– opryszczka lub inne tymczasowe zmiany skórne w miejscu planowanego zabiegu, – przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
– obecność innych wchłanialnych wypełniaczy w okolicy planowanej korekcji.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Do dwóch dni po zabiegu:

– miejsca objęte zabiegiem utrzymać w bezwzględnej czystości
– unikać spożywania alkoholu, pić duże ilości wody (ok. 1.5l)
– unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, nie korzystać z sauny, basenu, solarium oraz 
siłowni i klubów fitness
– nie należy samodzielnie masować miejsc objętych zabiegiem
– do pielęgnacji używać kremów przebadanych dermatologicznie

Do dwóch tygodni po zabiegu:

– unikać ekspozycji na słońce, opalania w solarium, gorących kąpieli – unikać zabiegów silnie złuszczających

Jakie jest zastosowanie wypełniaczy kwasu hialuronowego?

Wypełniacze to preparaty niwelujące ubytki w tkance, służą do modelowania twarzy. Dzięki nim można spłycić lub całkowicie wygładzić: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, marionetki, poprzeczne zmarszczki czoła, kurze łapki. Powiększać lub modelować usta podkreślając ich kontur, unosząc kąciki, wyrównując asymetrię. Można zniwelować blizny potrądzikowe. Korygować kształt policzków, nosa, brody, żuchwy. Wypełniać ubytki tkankowe pochorobowe, pourazowe, pooperacyjne.

Jakie są reakcje pozabiegowe?

Po zastosowaniu preparatów HAFILLER® w miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić siętypowe reakcje takie jak zaczerwienienie, tkliwość w miejscu podania, ból, obrzęk, świąd, zasinienie. Zwykle ustępują samoistnie w ciągu jednego lub dwóch dni po zabiegu.

Należy zwrócić uwagę na technikę podawania wypełniacza. Zmniejszenie szybkości iniekcji realnie obniża ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zastosowania preparatów HAFILLER® są natychmiastowe i długotrwałe . Najlepsze efekty gwarantuje odpowiedni dobór preparatów, głębokość podania oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Na czas utrzymywania się efektu ma wpływ wiele czynników takich jak wiek, kondycja skóry, tryb życia – palenie tytoniu, ekspozycja na promienie uv, aktywność fizyczna, dieta, stres. Nie bez znaczenia są cechy osobnicze – głębokość zmarszczek, szybkość absorbcji kwasu hialuronowego.

Jaka jest różnica między preparatami z kwasem hialuronowym stosowanymi wewnętrznie i zewnętrznie?

Kwas hialuronowy można porównać do ‚napęczniałej od wody gąbki’, która wypełnia strukturę skóry, nadając jej jędrność i gładkość. Ilość i wielkość cząsteczkowa kwasu hialuronowego maleje wraz z wiekiem, co stanowi jedną z przyczyn spadku nawilżenia i jędrności skóry.

Stosowanie miejscowe kwasu hialuronowego ma działanie przeciwzapalne, nawilżające oraz regenerujące w zranieniach i oparzeniach skóry. Z uwagi na zdolność wiązania dużych ilości wody w skórze właściwej znajduje doskonałe zastosowanie w medycynie estetycznej służąc do wypełniania zmarszczek, wygładzania, ujędrniania i poprawy elastyczności skóry.

Dlaczego stosuje się kwas hialuronowy w medycynie estetycznej?

Zawartość kwasu hialuronowego w ludzkim organizmie spada wraz z wiekiem oraz pod wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych – palenia papierosów, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, nadmiernego opalania. Bezpośrednie wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest o wiele bardziej skuteczniejsze niż stosowanie zewnętrzne pod postacią kremów. Rezultaty iniekcji są natychmiastowe.

Preparaty HAFILLER® zawierają stabilizowany kwas hialuronowy dlatego nie przemieszczaja się i podane w dane miejsce stanowią doskonałą podporę dla opadającej skóry.

Jak wygląda zabieg?

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem przygotowywana jest powierzchnia nakłucia. Lekarz powinien oczyścić i zdezynfekować powierzchnię skóry, gdzie preparat ma zostać zaaplikowany. Następnie odbywa się proces znieczulenia. Metoda znieczulenia dobierana jest indywidualnie, lekarz doradzi metodę najbardziej odpowiednią w zależności od rodzaju zabiegu i miejsca wstrzyknięcia żelu. Ze względu na fakt, że każda strefa ma swoją własną granicę bólu podczas wstrzykiwania preparatu wybór znieczulenia jest indywidualny i dobierany poprzez bezpośrednie badanie lekarskie przed zabiegiem.

Ilość kwasu hialuronowego jest określana przed zabiegiem przez lekarza.

Czy preparaty HAFILLER® można łączyć z innymi?

Preparaty HAFILLER® nie powinny być mieszane z innymi preparatami np. stałymi wypełniaczami tkankowymi. Różne substancje mogą się ze sobą nie połączyć, a pod skórą pojawią się nieestetyczne grudki lub nierówności. Pomiędzy wypełnieniem zmarszczek różnymi preparatami warto zachować około 5-6 miesięcy przerwy.

Zabiegi z użyciem preparatów HAFILLER® nie powinny być też łączone z innymi metodami medycyny estetycznej takimi jak peeling, dermabrazja, fale radiowe i wszelkie procedury laserowe. Najkorzystniej poddać się zabiegom rozgrzewającym skórę dwa lub trzy tygodnie przed zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego HAFILLER®.

Piękno z natury

Kwas hialuronowy, obok kolagenu, jest najważniejszym składnikiem naszej skóry. Łączy włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Jest obecny w przestrzeni międzykomórkowej naskórka oraz w skórze właściwej jako składnik bezpostaciowego żelu proteoglikanowego, który jest zbiornikiem wodnym dla skóry.

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem. Pozyskiwany w procesie biofermentacji technologicznej jest bezpieczny, skuteczny oraz wszechstronny.

Beauty Makes You Healthier

Kwas hialuronowy ma postać bezbarwnego, przezroczystego żelu, a jego nazwa pochodzi z greckiego „hyalos” – szkło. Wykazuje właściwości, które są bardzo istotne dla naszego organizmu dlatego ma on zastosowanie w medycynie, chirurgii, farmacji oraz kosmetyce.