Wypełniacze

HAFILLER® to medyczny, usieciowany żel kwasu hialuronowego, który jest jednym z wypełniaczy tkanek miękkich. HAFILLER® to wachlarz kilku rodzajów produktów: Derm, Derm Deep, Derm Plus oraz Sub Skin.

Proces sieciowania BDDE zapewnia stabilizację żelu.

TECHNOLOGIA SAX-HA jest nową technologią wiązań krzyżowych, która pozwala na silne działanie samoasocjacyjne syntetycznego hydrożelu z cząsteczkami hydrofobowymi na łańcuchach polimeru – odbywa się to przez silną asocjację hydrofobową. Asocjacja ta jest dynamiczna. Podany żel ma tendencję pozostania w miejscu i skupienia się w całość tak, aby utrzymać kształt i zmniejszyć przemieszczanie się żelu in vivo.

Wielkość implantacji może być utrzymywana przez okres od 6 do 18 miesięcy. Pacjenci są zadowoleni z dobrych i skutecznych rezultatów pozabiegowych.

Patent No.: ZL 2012 1 0372786.0 PCT No.: PCT/CN2013/080217


Kup tutaj »
Linia wypełniaczy HAFILLER®:
Cechy Hafiller®

HAFILLER® przed aplikacją jest poddawany procesom oczyszczania z resztek martwych bakterii, dzięki którym jest pozyskiwany. Im wyższy stopień oczyszczenia kwasu tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych reakcji uczuleniowych i zapalnych. HAFILLER® przechodzi potrójny proces sterylizacji. Każda partia produktu jest testowana i posiada kartę zgodności z normami.

Zawartość endotoksyn w produktach HAFILLER® to mniej niż 0,25EU/g, co jest całkowicie zgodne z europejskimi wymogami. Bezpieczeństwo gwarantują liczne certyfikaty.
Różnorodność preparatów HAFILLER® pozwala na szerokie spektrum działania, ponieważ każdy z wariantów posiada inną wielkość i ilość cząsteczek kwasu hialuronowego, czyli inną gęstość i lepkość, inną zdolność absorpcji wody przez co HAFILLER® gwarantuje doskonały dobór preparatu. Różne pojemności gwarantują właściwą korekcję.
Małe cząsteczki kwasu hialuronowego mogą być szybko wchłaniane lub mieć zdolność do migracji, co skutkuje częściową utratą korekcji. Dzięki opatentowanej technologii SAX-HA podany żel ma tendencje pozostania w miejscu i skupienia się w całość tak, aby utrzymać kształt i zmniejszyć przemieszczanie się żelu kwasu hialuronowego w tkance.
Po zastosowaniu preparatów Hafiller® w miejscu wstrzyknięcia mogą pojawić się typowe reakcje takie jak zaczerwienienie, tkliwość w miejscu podania, ból, obrzęk (po powiększaniu ust trwający do kilku dni), świąd, zasinienie. Zwykle ustepują samoistnie w ciągu jednego lub dwóch dni po zabiegu. Na zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnych działań niepożądanych ma wpływ odpowiednia technika podawania preparatów, aseptyka oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.
Efekty zastosowania preparatów Hafiller® są natychmiastowe i długotrwałe. Najbardziej widoczne w 2-3 tygodni po zabiegu i utrzymujące się średnio przez okres 6 do 18 m-cy. Najlepsze efekty gwarantuje odpowiedni dobór preparatu oraz głębokość podania. Trwałość efektu zabiegu jest jednak w dużej mierze sprawą indywidualną. Na czas utrzymywania się efektu ma wpływ wiele czynników takich jak wiek, kondycja skóry, tryb życia - palenie tytoniu, ekspozycja na promieniowanie UV, aktywność fizyczna, dieta, stres. Nie bez znaczenia są cechy osobnicze - głebokość zmarszczek, szybkość absorbcji kwasu hialuronowego. W przypadku stanów zapalnych i zranień dochodzi do szybszej degradacji kwasu hialuronowego.
Pakowane w sterylnych, pojedyńczych ampułkostrzykawkach, z których każda znajduje się w sterylnym blistrze. Pod blistrem znajdują się również dwie sterylne igły. W każdym opakowaniu znajduje się paszport produktu.
HAFILLER® to preparaty niwelujące ubytki w tkance, służą do modelowania twarzy. Dzięki nim można spłycić lub całkowicie wygładzić: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, marionetki, poprzeczne zmarszczki czoła, kurze łapki. Powiększać lub modelować usta podkreślając ich kontur, unosząc kąciki, wyrównując asymetrię. Można zniwelować blizny potrądzikowe. Korygować kształt policzków, nosa, brody, żuchwy. Wypełniać ubytki tkankowe pochorobowe, pourazowe, pooperacyjne.
Zabiegi
Zabiegi z wykorzystaniem sieciowanego kwasu hialuronowego należą do jednych z częściej wybieranych przez Pacjentów ze względu na małą inwazyjność, bezpieczeństwo oraz szybkie i satysfakcjonujące efekty.
Zabiegi z wypełniaczami pozwalają na korektę zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, korektę konturu ust i zmian związanych z odwodnieniem czerwieni wargowej. Lepiej nawilżone wargi odzyskują kolor i jędrność, a ich powiększenie powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki wokół.
W procesie starzenia okolicy policzków zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy. Pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie policzka, co skutkuje smutną, starzejącą się twarzą. Zabieg modelowanie policzków polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie poniżej kości policzkowych.
Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, na skórze pojawiają się zmarszczki, usta zmniejszają objętość, cera traci pierwotny blask, policzki zaczynają obwisać. Wolumetria to kompleksowe modelowanie kształtu twarzy z pomocą kwasu hialuronowego polega na m.in. podkreśleniu kości policzkowych, wyrównaniu asymetrii nosa, wysmukleniu twarzy.
„Zmarszczki palacza” to krótkie, pionowe linie zaczynające się od brzegu wargi górnej lub dolnej. Wbrew nazwie, pojawią się nie tylko u osób regularnie palących, ponieważ ich przyczyną są naturalne ruchy mimiczne. Do ich powstania przyczynia się częste robienie „dzióbka” czy picie przez słomkę. Można je skutecznie zredukować za pomocą zabiegów z kwasem hialuronowym.
„Linie marionetki” to potoczne określenie zmarszczek grawitacyjnych, biegnących od nosa do brody oraz od kącika ust do brody. Pojawienie się tego typu zmarszczek możemy opóźnić stosując odpowiednie nawilżenie i masaże, ale nie da się ich zupełnie wyeliminować. Kiedy się pojawią można zastosować iniekcję z kwasem hialuronowym, który jest wstrzykiwany pod skórę, a następnie rozmasowywany. Cały zabieg przebiega pod znieczuleniem miejscowym, dlatego jest bezbolesny.

Modelowanie nosa przy użyciu kwasu hialuronowego może skorygować nierówności, widoczną chrząstkę lub zapadnięcie. Iniekcja wypełniacza jest stosowana m.in. przy skrzywieniu nosa po złamaniu, korekcji jego wiekości.

Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy w wybrane miejsca, aby osiągnąć pożądany efekt, a następnie modeluje kształt nosa za pomocą masażu. Zabieg trwa ok. 20 minut, a efekty są natychmiastowe i utrzymują się przez ok. 12 miesięcy.

Nieregularności twarzy są zjawiskiem bardzo powszechnym, widoczne różnice w budowie, kształcie i wielkości elementów twarzy po jej lewej i po prawej stronie są nie tylko pomyłką matki natury, ale często powstają w wyniku urazu mechanicznego tkanek twarzy bądź porażenia nerwu twarzowego. Korekta asymetrii i odmłodzenie twarzy kwasem hialuronowym to skuteczny sposób na cofnięcie efektów starzenia i poprawę własnej samooceny. 

„Lwie zmarszczki” to potoczna nazwa pionowych bruzd zarysowujących się na gładziźnie czoła, pomiędzy brwiami. Za ich powstanie odpowiedzialny jest corrugator supercilii – niewielki mięsień położony obok nasady nosa, który ulega skurczeniu za każdym razem, gdy marszczymy czoło.

Można je zniwelować i przywrócić młody wygląd twarzy za pomocą iniekcji. Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym, działa od wewnątrz stymulując skórę. Pobudza ją do regeneracji, poprawia nawilżenie i elastyczność. Dzięki temu nawet po jego wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem.

„Kurze łapki” to potoczna nazwa mimicznych zmarszczek pod i wokół oczu. Skóra w tej okolicy jest szczególnie podatna na powstawanie wgłębień, ze względu na niewielką grubość, brak gruczołów łojowych i wyjątkową delikatność. Za powstawanie „kurzych łapek” są odpowiedzialne geny, wiek, sposób pielęgnacji skóry, a nawet dieta! Niestety nie można ich uniknąć, ale dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można zmniejszyć ich widoczność i intensywność.
Z wiekiem skóra produkuje coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu; zanika też naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zmniejsza się sprężystość skóry np. w okolicy nad górną wargą i na policzkach. Wiotczeją również mięśnie mimiczne. Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust tworząc bruzdę i fałd nosowo-wargowy. W zabiegach mających na celu spłycenie bruzdy nosowo-wargowej stosuje się z powodzeniem kwas hialuronowy. W rezultacie wgłębienie, jakie tworzy bruzda, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.